53775-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Inkontinensset
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inkontinensprodukter absorberande.
Referensnummer: RJL 2016/1939
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141621 Inkontinensset
II.1.4.
Kort beskrivning
Inkontinensprodukter för Region Jönköping och kommunernas räkning.
Upphandlingsobjekt:
Denna upphandling avser Inkontinensprodukter absorberande.
Anbudets form och innehåll:
Hela anbudsförfarandet genomförs på svenska och anbudet ska lämnas elektroniskt via Tendsign. Anbudet ska utformas helt i enlighet med förfrågningsunderlaget. Reservationer accepteras inte.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33198000 Sjukvårdsartiklar av papper, 33751000 Engångsblöjor, 33771000 Sanitetsartiklar av papper, 33771200 Pappersblöjor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen