Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern Bilpool.
Referensnummer: UH-17-11866
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72130000 Konsulttjänster vid planering av dataanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Håbo kommun inbjuder dig som anbudsgivare till att lämna anbud gällande bilpool.
Håbo kommun har önskemål om att de fordon vars leasing avtal löper ut ska ersättas av en extern bilpool. I dagsläget har vi för avsikt att påbörja ett kommande avtal med 10 bilar, för att öka denna under avtalsperioden.
Den framtida bilpoolen kommer att vara att vara dels öppen bilpool, halv öppen samt sluten bilpool. Håbo kommun vill givetvis möjliggöra för privatpersoner/företag att nyttja bilpoolen de tider som Håbo kommun inte nyttjar den.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34115200 Motorfordon för transport av färre än tio personer, 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder, 72130000 Konsulttjänster vid planering av dataanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen