537826-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Lund: Provning och analys av sammansättning och renhet
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontroll av mikrobiologisk renhet
Referensnummer: 2020-FA000252
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71610000 Provning och analys av sammansättning och renhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser att utföra mätningar i Regionens operationsrum samt uppdukningsrum genom att utföra de i avtalet specificerade kontrollerna avseende partikel- och CFU- provtagningar samt att utföra byten av HEPA-luftfilter när så är påkallat.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90715000 Föroreningsundersökningar, 90731400 Övervakning och mätning av luftföroreningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen