537828-2022 - ResultatSverige-Huddinge: Avfallstunnor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mat- & Avfallskärl
Referensnummer: 2022/115
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44616200 Avfallstunnor
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av mat- och avfallskärl samt reservdelar och tillbehör till dessa.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141600 Uppsamlingsbehållare och -påsar, dränageset och dylikt, 39221130 Matbehållare, 39224340 Soptunnor, 44613400 Förvaringsbehållare, 44616200 Avfallstunnor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2