537854-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Järnvägsingenjörstjänster – Alingsås - Göteborg, växelbyte: 12 växlar, projektering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Alingsås - Göteborg, växelbyte: 12 växlar, projektering
Beskrivning: Järnväg: växelbyte av 12 växlar på sträckan Alingsås-Göteborg. Det är driftplatserna Partille , Jonsered och Bryngenäs som berörs.
Intern identifierare: KOM-415630
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311230 Järnvägsingenjörstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Alingsås - Göteborg, växelbyte: 12 växlar, projektering