2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avfallsinsamling kärl 2026 område 1
Beskrivning: Entreprenaden omfattar avfallsinsamling i kärl samt ett projekt för taggning av förpackningskärl inom entreprenadområde 2, vilket är cirka 50 % av Beställarens verksamhetsområde som omfattar Malmö stad och Burlövs kommun.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90511000 Sophämtning, 90511200 Hämtning av hushållssopor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001