537919-2019 - ResultatSverige-Malmö: Markskötsel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mark- och snötjänster område Trelleborg-Ystad-St Olof (markskötsel)
Referensnummer: 314/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Snöröjning och halkbekämpning, trädgårdsskötsel, gräsklippning samt slänt- och vägkantsklippning (markskötsel) på sysavs anläggningar i Trelleborg-Ystad-St Olof
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77300000 Trädgårdstjänster, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen