Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter inom området Avfall & Deponi
Referensnummer: U-079-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tecknande av ramavtal för tillhandahållande av konsulttjänster avseende projektering och konstruktion avseende avfalls- och deponianläggningar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen