537968-2023 - PlaneringSverige-Eskilstuna: Vägtransporter
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss avseende Serviceresor Sörmland 2025
Referensnummer: 23/74
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Sörmland (Köparen) har i arbetet med den kommande upphandlingen av serviceresor i Sörmland tagit fram preliminära upphandlingsdokument i upphandlingen, vilka publiceras tillsammans med denna inbjudan.
Anbudsintressenter inbjuds härmed att lämna synpunkter och/eller förslag på justeringar gällande den kravbild och de förutsättningar för upphandlingen som Köparen redovisar i de preliminära upphandlingsdokumenten.
Det är inte möjligt att ställa frågor under remisstiden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser serviceresor i Sörmland.
Anbudsintressenter inbjuds härmed att lämna synpunkter och/eller förslag på justeringar gällande den kravbild och de förutsättningar för upphandlingen som Köparen redovisar i de preliminära upphandlingsdokumenten. Deltagande i remissen är inte obligatorisk och påverkar inte anbudsintressents/ers möjlighet att lämna anbud i kommande upphandling.