538020-2025 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Ramavtal för Strategisk samverkan i entreprenader i delar av fastigheter inom Chalmersområdet, Göteborg
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för Strategisk samverkan i entreprenader i delar av fastigheter inom Chalmersområdet, Göteborg
BeskrivningAkademiska Hus har underhållsarbeten på delar av våra fastigheter inom Chalmersområdet som behöver åtgärdas inom de närmste åren. Till dessa arbeten söker vi nu en entreprenör som strategisk partner för att skapa synergier och effektiviseringar inom och mellan projekten.
Intern identifierare25/38
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45214000 Bygg- och anläggningsarbeten: undervisnings- och forskningsbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000