538095-2025 - Resultat
Sverige – Byggteknisk projektledning – DIS - Projektledare med inriktning ombyggnad i kulturmiljö - Lund
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDIS - Projektledare med inriktning ombyggnad i kulturmiljö - Lund
BeskrivningProjektledaren ska ansvara för ett underhållsprojekt inom Akademiska Hus fastighetsbestånd i centrala Lund, med eventuellt tillägg av ytterligare 2-3 projekt. Projektet omfattar känslig kulturmiljö och kulturminnesmärkt byggnad och vi söker därför en projektledare med god erfarenhet av dialog med myndigheter för att säkerställa projektets genomförande.
Föregående meddelande123456-2024
Intern identifierare25/119
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71541000 Byggteknisk projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000