2. Förfarande
Förfarande
Titel: SERVICE- OCH REPARATIONSARBETEN -12. Vita Varor
Beskrivning: Arbetena omfattar: - Reparation, utbyte samt service av spisar, frysar, kylar, diskmaskiner m.m. - Mindre Entreprenader vid om-, till- och nybyggnationer. - Så kallade ”Funktionsgarantifel”, med vilket avses vissa specificerade fel som innebär avsaknad av funktion enligt 13.8 Funktionsgarantifel. I arbetena ingår även beredskap i form av akuta åtgärder p.g.a skador som uppkommit, eller vid direkta faror för hyresgäster eller egendom
Intern identifierare: 202405
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: SERVICE- OCH REPARATIONSARBETEN -12. Vita Varor