53816-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Film- och videotjänster – Livestreaming samt Ljud- och ljustjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLivestreaming samt Ljud- och ljustjänster
BeskrivningUppsala universitet, kommunikationsavdelningen, avser att upphandla eventtjänster i form av ljud- och ljustjänster samt livestreaming.
Intern identifierareUH 2024/44
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 92100000 Film- och videotjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71318100 Ljustekniska tjänster, 92370000 Ljudteknikertjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelB. Ljud- och ljustjänster - Uppsala
BeskrivningLjud- och ljustjänster
Intern identifierareB. Ljud- och ljustjänster - Uppsala
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelA. Livestreaming - Uppsala
BeskrivningLivestreaming
Intern identifierareA. Livestreaming - Uppsala
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelC. Livestreaming - Visby
Intern identifierareC. Livestreaming - Visby
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelD. Ljud- och ljustjänster - Visby
Intern identifierareD. Ljud- och ljustjänster - Visby