Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kompetens Sitevision
Referensnummer: ÅB 19.145
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte är att säkerställa Eskilstuna kommuns och Deabs behov av löpande support och utveckling av befintliga och nya webbplatser i Sitevision.
För mer information se upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72212224 Programvaruutvecklingstjänster för webbredigering, 72415000 Webbvärdtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen