Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lärarresurs inom statistik
Referensnummer: 2019/1767
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
För att bedriva undervisning på EST avdelningar för Ekonomi och statsvetenskap, Marknadsföring och strategi samt Organisation och ledarskap kurser och program, går Mälardalens högskola ut i en upphandling avseende lärarresurs inom statistik.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80500000 Utbildningstjänster, 80510000 Specialutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen