53825-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Revision
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revision, stöd och rådgivning inom intern styrning och kontroll
Referensnummer: SU FV-0297-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms universitet (SU) erbjuder intresserade anbudsgivare att lämna anbud för revision och sedermera råd och stöd avseende processer kopplade till bland annat ledning och styrning, kvalitet, effektivisering, regelefterlevnad samt arbetsmiljö. Uppdraget innebär kontroll av nuvarande processer för upprätthållande av god kvalitet, effektivisering, regelefterlevnad samt arbetsmiljö efterlevs i Stockholms universitetets organisation; på institution, på förvaltning och i projekt.
Stockholms universitet vill enkelt avropa tjänster för revision inom intern styrning och kontroll och sedermera stöd och rådgivning från en (1) leverantör som är väl insatt i vad som behöver göras, tidsåtgång för revisionen samt har upparbetade processer för hur arbetet ska utföras.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inbjudan till upphandling
Stockholms universitet, i fortsättningen kallad SU, inbjuder företag, i fortsättningen kallad Anbudsgivare, att inkomma med anbud avseende ramavtal för stöd och rådgivning inom intern styrning och kontroll.
Tecknade ramavtal kommer att kunna användas av SU:s samtliga institutioner och motsvarande, i fortsättningen kallade beställare, B.
Upphandlingens mål
Upphandlande myndighet
Stockholms universitetOrganisationsnummer: 202100-3062106 91 Stockholm