538323-2023 - ÄndringSverige-Örebro: Avfallstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Insamling av förpackningsavfall från ÅVS
Referensnummer: Tos 3420/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inledning
Intresserade anbudsgivare (nedan kallad leverantör) inbjuds att lämna anbud till nedanstående upphandlande myndigheters (nedan kallad UM), behov av Insamling av förpackningsavfall från återvinningsstationer (ÅVS). Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar som anges i upphandlingsdokumenten. Mer information om UM finns att läsa på respektive UM:s hemsida.
Upphandlande myndighet
Organisationsnummer
Kumla kommun
212000-1975
Lindesbergs kommun
212000-2015
Sydnärkes kommunalförbud
222000-3095
Örebro kommun
212000-1967
Vi ser fram emot ert anbud!