Beställaren har idag ett trettiotal avtalsområden för olika tekniska tjänster, benämnda ”tekniska konsulter”. Denna upphandling avser att täcka behovet av byggledning, besiktning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning, 71632000 Teknisk provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen