538403-2021 - ResultatSverige-Göteborg: Managementtjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal managementkonsulttjänster, Sverige
Referensnummer: 21/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79420000 Managementtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att teckna ramavtal för Akademiska Hus behov av managementkonsulttjänster. Med ”managementkonsulttjänster” avses här konsulttjänster som efterfrågas av främst Akademiska Hus ledning inom följande områden:
- Omvärldsanalys och strategi
- Verksamhets- och organisationsutveckling
- Koncept-, tjänste- och affärsutveckling
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen