538407-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
BI-system
Referensnummer: KS 2022/42790 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlande myndigheter
AB Karlskronahem 556114-6662Kruthusen Företagsfastigheter AB 556052-0438
Produkten/Tjänsten
Upphandlingen avser BI-system
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48462000 Programvara för matematik eller prognos, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 72212441 Programvaruutvecklingstjänster för finansiell analys
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen