538500-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Finansiell leasing
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
202303 Långtidshyra Bilar
Referensnummer: 202303
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66114000 Finansiell leasing
II.1.4.
Kort beskrivning
Långtidshyra av personbilar och skåpbilar, lätta lastbilar till PS-bolagen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34110000 Personbilar, 34130000 Motorfordon för godstransport, 34136000 Skåpbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen