See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arboristtjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar trädvård och konditionsbedömning av träd inom parker, gata, fastighetsmark och naturområden i Lunds kommun. Beskärningsarbeten omfattar samtliga lämpliga beskärningsåtgärder som t ex underhållsbeskärning, uppbyggnadsbeskärning, utrymmesbeskärning, säkerhetsbeskärning, gallring, avverkning avlastningsbeskärning, kronreducering och hamling.
Intern identifierare: KS2025/0501
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77313000 Parkskötsel, 77314000 Markskötsel, 77320000 Skötsel av idrottsplatser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000