538672-2021 - ResultatSverige-Luleå: Utvecklingsrådgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster för utvecklingsinsatser
Referensnummer: KLF 2021/246
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
73220000 Utvecklingsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte är att säkerställa tillgången till professionell kompetens och resurser som
stöd i samband med alla former av organisationsutveckling och förändringsarbete.
Leverantörerna ska utgöras av konsultföretag med bred strategisk och operativ kunskap om och
kompetens i organisationsutveckling samt förändringsarbete inom politiskt styrda organisationer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
73220000 Utvecklingsrådgivning, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79633000 Personalutveckling, 80532000 Chefsutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen