Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Offentligt styrda organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Evakueringspaviljong Västerort
Referensnummer: 2018-00682
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31731100 Moduler
II.1.4.
Kort beskrivning
Nyproduktion, montage och anpassning av modulbyggnad för skola med 38 klassrum.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader, 45212600 Byggnation av paviljong, 45223800 Montering och uppförande av prefabricerade strukturer, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen