538674-2021 - ResultatSverige-Vellinge: Ingenjörstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenadledare
Referensnummer: Tn 2021/556
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenadledare som ska leda, kontrollera och följa upp framför allt de tekniska driftentreprenader/-kontrakt som beställaren har och handlar upp.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen