Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänst för transport av avlidna
Referensnummer: UPPH2021-00089
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98370000 Begravnings- och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Mercell TendSign senast 2021-09-15 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 98371000 Begravningstjänster, 98371200 Begravningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen