538734-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Teknisk besiktning och provning – Besiktning lyft- och tryckanordningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBesiktning lyft- och tryckanordningar
BeskrivningUpphandlingen omfattar Beställarens behov av lagstadgad och frivillig kontroll av återkommande besiktning i enlighet med gällande lagar, förordningar och föreskrifter av lyft- och tryckanordningar.
Intern identifierare15516
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
Ytterligare klassificering (cpv): 71631000 Teknisk besiktning, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareBesiktning lyft- och tryckanordningar