2. Förfarande
Förfarande
Titel: Systemstöd för mätarbyten och komponentregister
Beskrivning: Upphandling av systemstöd med kartstöd för att hantera anläggningar och komponentregister med historik, skapa och godkänna arbetsorder för mätarhantering på anläggning, tilldela arbetsorder till tekniker, bokningsportal för kunder, utföra arbetsorder i fält.
Intern identifierare: 2025/24
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000