See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inköp av avfallskärl samt montering och utställning.
Beskrivning: Inköp, leverans, montage, dekalisering, taggning och utställning av avfallskärl för Umeå, Vännäs, Robertsfors samt Örnsköldsviks kommun. Upphandlingen är delad.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39224340 Soptunnor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Inköp av avfallskärl samt montering och utställning Umeå, Vindeln, Nordmaling, Vännäs & Robertsfors
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111585:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39221130 Matbehållare, 34928480 Soptunnor och papperskorgar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Inköp av avfallskärl samt montering och utställning Örnsköldsvik
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111585:Lot:2