See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tillbyggnad av äldreboende, Rotviksbro (Förnyad)
Beskrivning: Uddevalla kommun (härefter benämnd ”Beställaren” eller ”BE”) inbjuder till förnyad anbudsinlämning avseende tillbyggnad av Rotviksbro Högås-Torp, äldreboende, då den tidigare upphandlingen avbrutits. Det kortare namnet Rotan används i handlingarna. Entreprenaden omfattar tillbyggnad av 20 st boenderum med tillhörande verksamhetsutrymmen. Byggnaden inrymmer 2 st boendevåningar med 1 avdelningar per våning. Tillbyggnad två projekteras för att inrymma lokaler för hemtjänsten. Byggnaden uppföres i två plan.
Föregående meddelande: 011337-2022
Intern identifierare: SBN 2022/504
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000