538835-2018 - ÄndringSverige-Stockholm: Hissinstallationer
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för leverans och montage av hissar till nyproduktion
Referensnummer: 2018-30537
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45313100 Hissinstallationer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för leverans och montage av hissar för bostadsbyggnader till AB Stockholmshems nyproduktion.
Ramavtal tecknas med en entreprenör.