538852-2018 - ÄndringSverige-Örebro: Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samarbetsavtal inför nybyggnation av vård- och omsorgsboende och gruppbostad i Bettorp
Referensnummer: Sov 738/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45215100 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av samarbetsavtal inför nybyggnation av Vård- och omsorgsboende i Bettorp, Örebro Kommun.
Upphandlande myndighet
Upphandlande myndighet för denna upphandling är:
Organisationsnr Upphandlande myndighet
212000-1967 Örebro kommun