Upphandlingen omfattar produkter inom områdena tandfyllnadsmaterial, endodonti, instrument, avtrycksmaterial, profylax, puts- och polering, engångsmaterial, röntgen och skyddsutrustning, utrustningstillbehör samt leksaker