538876-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diverse företags- och övriga tjänster – Fokusgrupper för digital tillgänglighet
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFokusgrupper för digital tillgänglighet
BeskrivningInera AB inbjuder härmed leverantörer till att lämna anbud i upphandlingen av Ramavtal för Fokusgrupper för digital tillgänglighet. Leverantören ska i samråd med Inera planera och utföra samskapande aktiviteter i syfte att utveckla digitala tjänster som uppfattas som digitalt tillgängliga och användbara av personer med mycket höga krav på enkelhet och begriplighet. Med det menas aktiviteter som ersätter eller kompletterar traditionella användartester.
Intern identifierare2025030009
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000