539071-2021 - ResultatSverige-Älvsbyn: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elevadministrativt system
Referensnummer: 194/21-055
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Vi, på Älvsbyns kommun, genomför en upphandling av ett elevadministrativt system för att nå målet med att erbjuda en digital miljö för undervisning och lärande till bl.a. elever och pedagoger samt möjliggöra en god kommunikation och samverkan mellan skolan och hemmet.
Vill du vara med och bidra till vårt mål att möjliggöra ett modernt lärande för våra medborgare, är du välkommen att lämna anbud enligt anvisning i dessa upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48332000 Programvara för schemaläggning, 48510000 Programvara för kommunikation, 48810000 Informationssystem, 48931000 Programvara för utbildning, 72212931 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen