539165-2022 - ResultatSverige-Göteborg: Öppenvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Öppenvård för barn, unga och familjer
Referensnummer: 44/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85112200 Öppenvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Vill ni vara med och bidra i Göteborgs stads arbete med barn och unga?
Nu genomför förvaltningen för Inköp och upphandling en ramavtalsupphandling för kvalificerade öppenvårdsinsatser gentemot barn, unga, familjer. Upphandlingen är indelad i Psykosociala insatser och Utredningsuppdrag.
Låter det här som att det passar er verksamhet? Välkommen att lämna anbud enligt anvisningar i detta Upphandlingsdokument!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85311300 Barn- och ungdomsomsorg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen