Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Kommunalt bolag (offentligt styrt organ)
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för systemförvaltare
Referensnummer: 2018-00086
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72514200 Förvaltning av dataanläggning för datasystemutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för konsulter inom systemförvaltning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Syste
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72253200 Stödtjänster för system, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72514000 Drift av dataanläggning, 72514300 Drift av dataanläggning för underhåll av datasystem, 79993000 Tjänster för servicesystem och drift av anläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsområde 1.
Anbudsomårde 2
Del nr: 2
Ytterligare CPV-kod(er) 72222300 IT-tjänster
Upphandlingen avser konsulttjänster inom systemförvaltning.
Anbudsområde 3
Del nr: 3
Ytterligare CPV-kod(er) 72246000 Konsulttjänster för system
Anbudsområde 4
Del nr: 4