539175-2018 - ResultatSverige-Lidköping: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel, färskt matbröd och fikabröd - Falköping, Götene, Skara och Vara
Referensnummer: 2018-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av livsmedel - färskt matbröd och fikabröd till kommunerna Falköping, Götene, Skara och Vara.
Sista anbudsdag
Anbudet skall vara köparen tillhanda senast: 4.4.2018 23:59.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15811100 Bröd, 15812000 Bakverk och kakor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen