See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Omhändertagande av Slam från Slottshagens reningsverk
Beskrivning: Upphandlingen omfattar omhändertagande av slam, såväl Revaq-godkänt som ej Revaq-godkänt slam. Med omhändertagande menas att L tar hand om slammet i alla led. Uppskattat antal ton per år är cirka 12000.
Intern identifierare: ABV 2024/0253
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Omhändertagande av Slam
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Mall 2021-03-30
Beskrivning: Upphandlingen omfattar omhändertagande av slam, såväl Revaq-godkänt som ej Revaq godkänt slam. Med omhändertagande menas att L tar hand om slammet i alla led. Uppskattat antal ton per år är cirka 12000.