Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omtag - Ärendehanteringssystem för felanmälningar och återrapportering
Referensnummer: 13868
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Gävle kommun upphandlar ett sammanhållet systemstöd som molntjänst för ärenderegistrering, handläggning, planering av felanmälan och arbetsorder inom offentlig sektor som avser systemstöd drift och skötsel av utemiljö.
All ärendedokumentation kan i förlängningen användas som analysunderlag för stöd och planering av framtida investeringar och reinvesteringar inom kommunen.
Se ansökningsinbjudan och dess dokumentation för mer information.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30196000 Planeringssystem, 35710000 Ledning, styrning, kommunikation och IT-system (C4), 48000000 Programvara och informationssystem, 72212900 Programvaruutvecklingstjänster för diverse programvara och datorsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen