539375-2021 - ÄndringSverige-Karlskrona: Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pensionsadministration
Referensnummer: KS 2021/5756 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlande myndigheter
Karlskrona kommun org nr 212000-0829.
Kruthusen Företagsfastigheter AB 556052-0438Räddningstjänsten Östra Blekinge 222000-1255
Tjänsten
Upphandlingen omfattar ett IT-stöd för fullständig pensionsadministration för de upphandlande myndigheter gällande avtal. Ex. AKAP-KL, KAP-KL, PFA-98 samt PA-KL samt äldre bestämmelser/avtal och överenskommelser inkluderande pensionsbestämmelser/reglementen för förtroendevalda, exempelvis PRF-KL, PBF och OPF-KL.