539379-2021 - ÄndringSverige-Stocksund: Juridiska tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetskonsulter
Referensnummer: UH-2021-338
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79100000 Juridiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sundsvalls kommun med tillhörande bolag upphandlar ramavtal avseende Verksamhetskonsulter.
De konsultområden som upphandlas är: Strategiutvecklingskonsult, Omvärldsanalyser, Ledarskapsutvecklare, Projektledare/förstudieledare, Affärsarkitekt/ledningsstöd, Controller, Kvalitets- och miljöstyrning av verksamhet, Analyskonsulter, Juriststöd, HR-specialist arbetsrätt, HR-utredare, Nyttovärdering (PENG-konsulter), Ledarskapscoach, Testledare och Ekonom.
Upphandlingen omfattar konsulter som kan stötta kommunkoncernen på strategisk, taktisk och operativ nivå i organisationen. Vi efterfrågar både ledningsstöd och verksamhetsstöd