Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal projektering el, tele och hiss
Referensnummer: TF2018/875
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71314100 Tjänster på elområdet
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för tekniska konsulter avseende projektering el, tele och hiss tecknas med två (2) leverantörer, under förutsättning att tillräckligt många anbud är kvalificerade.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71314100 Tjänster på elområdet, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71316000 Konsulttjänster för telekommunikation, 71318100 Ljustekniska tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen