Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nätverksprodukter med tillhörande tjänster
Referensnummer: T2019-01845
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av nätverksprodukter med tillhörande tjänster till beställaren. Den precisa omfattningen och beskrivningen av efterfrågad produkter och tjänster framgår av övriga upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen