Beskrivning av upphandlingen
Förfarande för upphandlingen: öppet förfarande
Upphandlingen omfattar:
2. Information och presentation till användarna vid sjukhusen om matens innehåll, energinivåer,
Portioneringsanvisningar, meny m.m.
5. Följa upp, förebygga samt korrigera avvikelser.