Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elmaterial och ljuskällor
Referensnummer: SBB2020-671
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31681410 Elmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av elmaterial och ljuskällor m.m. för bland annat gatubelysning, VA-verksamhet och övrig verksamhet inom Samhällsbyggnadsförbundet Bergslagen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31340000 Kabeltillbehör, isolerade, 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31510000 Elektriska glödlampor, 31532920 Glödlampor och lysrör, 31600000 Elektrisk utrustning, 31681000 Eltillbehör, 31682100 Eldosor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inköp av varor till största delen enligt specifikation, men andra varor inom kategorin kan förekomma.