2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sopbil baklastande
Beskrivning: Filipstad kommun välkomnar till anbudsgivning avseende inköp av en (1) stycken komplett fabriksny baklastande sopbil, 2-fack, enligt ställda krav och villkor i upphandlingsdokumenten med bilagor till Kommunens renhållningsavdelning. Upphandlingen omfattar även option på service- och underhållsavtal.
Intern identifierare: 25-2010-1314-1040-116
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144511 Sopbilar
Ytterligare klassificering (cpv): 34144510 Fordon för avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000