Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningspool av fastighetsskötare samt fastighetstekniker
Referensnummer: UH 2023-000192
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att med kort varsel kunna ringa in förstärkning av fastighetsskötare samt fastighetstekniker. Beställaren ska ha möjligt att lära upp bemanningspersonalen utifrån beställarens förutsättningar. Bemanningspersonalen ska sedan kunna sitta på ”avbytarbänken” och vara redo att ringas in för både kortare och längre uppdrag.
Se 1.3.1 Uppdragets omfattning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45453000 Reparation och renovering, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 77313000 Parkskötsel, 77314000 Markskötsel, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen