Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lek-, hobbymateriel och barnvagnar
Referensnummer: 298/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37520000 Leksaker
II.1.4.
Kort beskrivning
Vill ni leverera pussel, hopprep, brädspel, förskolecyklar, barnvagnar eller haklappar till Göteborgs Stad och samverkande kommuner? Nu genomför förvaltningen Inköp och upphandling en ramavtalsupphandling omfattande bland annat lekmaterial, hobbymateriel och barnvagnar med en uppskattad årlig omsättning på 24 miljoner kronor.
Låter detta som en intressant affär för er?
Välkommen att lämna anbud enligt anvisningar i detta Upphandlingsdokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34911100 Vagnar, 37441500 Hopprep, 37511000 Dockskåp, 37522000 Leksaker på hjul, 37523000 Pussel, 37821000 Penslar för konstnärsbruk, 37822000 Ritpennor, 44812300 Skolfärger
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen