539680-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Turbindelar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skoladministrativt system till Hedemora kommun
Referensnummer: GNU 2020/145
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42113000 Turbindelar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en upphandling av ett elevhanteringssystem. Målet med upphandlingen är att kommunen får en gemensam lösning inom elevhantering för samtliga skolformer och skolbarnsomsorg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42113000 Turbindelar, 48000000 Programvara och informationssystem, 48190000 Programvara för undervisning, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen